This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Шкільне подвір'яНародний дім

Народний дім


У 70-х роках у  селі був побудований новий великий будинок культури у якому тепер проводяться всі культурно-масові заходи. У будинку є простора кімната-зал зі сценою. З обох сторін від сцени є гардероб. Окремий вхід має сільська бібліотека, яка займає дві кімнати.

На хуторі Крив’яки був невеликий будинок, який складався з двох кімнат. Побудований він був ще десь у 1930 році. У східній кімнаті цього будинку була хата-читальня «Просвіти» де знаходилась невелика бібліотека. При радянській владі діяльність в цьому будинку занепала і у 1957 році цей будинок був демонтований.

З 1957 року по 1990 рік був клуб і на хуторі Качмарі у будинку Качмара Степана, якого вивезли у Сибір.

Бібліотека

Дух українського народу, воля України, крила синів і сивих прадідів відчутно у бібліотеці. Бібліотека спеціалізується на популяризації краєзнавчої літератури. Створено книжкову виставку про Львівщину, Мостиська та рідне село. Тут також можна ознайомитись із двома частинами книг «Соколя», автором яких є Йосип Гридовий. Їх видано за сприяння Стецини І. М., Колодки Я. С., Чури Б. М.

Краєзнавчий музей

У бібіліотеці є дві кімнати: читальний зал та книгосховище. В одній із них у 2007 р., з ініціативи завідуючої бібліотекою, оформлено краєзнавчу кімнату-музей. В ній зібрано багато предметів побутового вжитку. Тут є жорна, кодуби, трині, візки для пряжі, скрині з лози, ночви, мисники, ціпи, карбівник для прасування одягу, веретено, старовинний посуд та одяг, вишивка. На стінах розвішені чоловічі та жіночі сорочки, запаски, корсети, капелюхи, рушники, вишиті хрестиком, хрестиком болгарським на стародавньому полотні та мішковині.

Допомога соколян у створенні музею

Найцінніші експонати подали мешканці с. Соколя: Гринчук Ярослава, Паркасевич Богдан, Драчук Сергій, Бевшко Дарія, Саракула Ярослава, Калужна Парасковія, Паркасевич Юлія. В музейній кімнаті зібрано вишиті рушники на лляному полотні вишивальниць: Гук Ганни Димитрівни, Гандз Люби Львівни, Крюкової Ірини Михайлівни, Гридової Надії Андріївни, Гридової Лесі Степанівни.

Для організації краєзнавчої кімнати матеріальну допомогу надали сільський голова Надія Стецина та перший заступник голови районної ради Ігор Стецина.

Графік роботи краєзнавчого музею

На екскурсію у кімнату-музей можна піти у ті дні, коли працює бібліотека:

  • Щоденно з 12.00 до 18.00
  • Вихідні: неділя, понеділок

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: